Kodu kujundamine võib olla paras väljakutse, seda enam, et sisustuspoodide kaubavalik võtab kohati lausa silme eest kirjuks. Kuidas erinevate materjalide, mööbli ja tekstiilide maailmas orienteeruda ja selekteerida välja tooted, mis on ühelt poolt maitsekad ja teisalt omavahel kokku sobivad? Sisustuslusti sisekujundaja Kristiina Luts annab nõu, missugused valikud garanteerivad igal juhul ilusa lõpptulemuse.
Üks põhivärv
On tõsi, et professionaalsed sisekujundajad või lihtsalt väga hea värvitajuga inimesed võivad kombineerida oma kodus koguni kümmet erinevat värvi, nii et tulemus jääb vägagi nauditav. Kui sa pole oma värvide miksimise oskuses kindel, soovitab sisekujundaja piirduda vaid ühe erksama värviga, täiendades seda neutraalsete toonidega nagu hall, beež, must või valge. "Näiteks kui sulle meeldib roheline, võid kasutada seda kardinatel, diivanipatjadel või soetada hoopiski mõnusa mururohelise vaiba. Kõik muu olgu neutraalne - puidukarva põrand, samas toonis mööbel, millele võib lisada ka sortsu valget, beežikad seinad jne. Tulemus jääb klaar ja maitsekas," kõlab Kristiina nõuanne.Stiilipuhtus
Stiilide miksimises sisekujunduses pole midagi uut, ent see on siiski raskem tee kui ühe stiili piires tegutsemine. Kui tahad kindla peale minekut, soovitab Kristiina valida välja ühe stiil, mis on sulle eriti hingelähedane ja sisustada terve kodu sellest lähtuvalt."Kui jääd sobiva stiili valikuga hätta, võid otsida vihjeid ka maja arhitektuurist. On hea toon, kui maja välisilme ja sisemus on omavahel kooskõlas. Näiteks sobib nõukaaegsesse paneelmajja väga hästi retro hõnguga sisustus, mis on teinud võimsa comebacki. Uusehitise puhul aga ei tasu otsida mööblit antiigipoest, vaid see peaks olema majale sobivalt kaasaegse joonega," lisab sisekujundaja.
Üks muster toa kohta
Mustrid elavdavad igat interjööri, ent kui erinevaid mustreid on liiga palju või kui need ei sobi omavahel, jääb tulemus silma kriipima. "Turvalisem on piirduda ühe mustriga vaatevälja kohta, milleks on tavaliselt üks tuba. Parem üks suur ja vinge muster kui mitu väikest, mis näevad koos välja nagu puder ja kapsad!" arvab sisekujundaja.Läbivalt ühed ja samad materjalid
"On super, kui suudad oma kodu kujundada nii, et omal kohal on nii valge kõrgläikeline köögimööbel kui vanaemalt päritud antiikse välimusega tumepruun söögilaud. Kontrastid mõjuvad interjöörile hästi, ent neid tuleb luua oskuslikult. Kui kahtled mingite esemete omavahelises sobivuses, jäta need välja ja vali sisustuselemendid, mis sobivad kindla peale.Näiteks kui sul on nahksete käetugedega diivan, täiendab seda hästi nahkkattega voodi, hoolimata sellest, et üks on ühes, teine teises toas. Kui eelistad metallraamiga voodit, võiks metalli esineda ka muudel mööbliesemetel, kasvõi kaunistuste näol. Samast loogikast lähtuvalt vali ka valgustid - kui elutoa lühtris on kasutatud kroomi, peaks seda leiduma ka magamistoa valgustis," soovitab Kristiina.
Vähem sisustusaksessuaare on parem
Kodu sisekujundus pole täielik ilma mõningate hoolega valitud dekoratiivesemeteta. "Õigete aksessuaaride valik ja eksponeerimine on paras kunst, mille puhul on oht üle pingutada. Seetõttu ära osta igat viimast kui nipsasjakest, mis tundub äge, vaid mõtle iga eseme puhul läbi, kuhu sa selle paigutaksid ja kas see sobib ümbritsevaga kokku, " kõlab sisekujundaja soovitus. Loe ka siit, kuidas erinevaid sisustusaksessuaare omavahel kokku sobitada.Kokkuvõttes soovitab Kristiina kodu kujundades mitte üle mõelda. "Õiged otsused tulevad sageli intuitiivselt ning palju abi on ka internetis leiduvast pildimaterjalist," vihjab ta.
Kui sul jäi nendest nõuannetest hoolimata midagi kripeldama ja sooviksid põhjalikumat sisekujundaja konsultatsiooni, võta Kristiinaga ühendust.
Kirjuta esimene kommentaar