Inimesed kannavad aksessuaare, et lisada oma riietusele põnevust ja sära. Sama lugu on sinu koduga – ka tema vajab mõningaid iluesemeid, millel silm puhata saaks ja mis muudaksid kodu hubasemaks. Sisustusaksessuaaride valimine ja paigutamine pole aga nii lihtne, kui esmapilgul paista võib. Õnneks on olemas teatud põhimõtted, mis aitavad dekoratiivesemeid maitsekalt eksponeerida.

Kolm on parem kui neli

Kui valid, mida ja kus kombineerida, pea silmas, et näiteks kolme omavahel kokku pandud eset on meeldivam vaadata kui kahte või nelja. Kaht ühesugust eset võib kaaluda sümmeetria tekitamiseks, kuid neli on üldjuhul juba liiast, ka arvulises mõttes. Oleneb muidugi ka pinnast – suuremal pinnal võib dekoratiivesemeid olla rohkem. Üldiselt aga ei tasu aksessuaaridega üle pingutada – liiga palju asju ühes kohas jätab pigem hooletu mulje.
Kolm maitsekalt kombineeritud eset.

Pane tähele, et mõnikord piisab ainult ühest dekoratiivesemest, kui see moodustab ümbritseva mööbliga tervikliku pildi.
Stiilne mööbel mõjub juba iseenesest sisustusaksessuaarina.

Suurus loeb

Kui kombineerida mitut eset, tasub jälgida, et need oleksid eri kõrguse ja kujuga. Nii on vaatepilt jällegi silmale meeldivam.
Vastandid tõmbuvad ka sisustuses.

Kasuta taimi sisustusaksessuaaridena

Lopsakas rohelus mõjub rahustavalt ja on ka väga dekoratiivne. Värsked lõikelilled aga loovad  korrasoleku tunde, isegi kui kodu pole parajasti koristuskuuri läbinud. Pole ime, et näeme värskeid lilli ka väga paljudel kinnisvara müügifotodel – kimp kevadisi tulpe söögilaual jätab kodust koheselt hubasema mulje.
Rohelust ei ole kunagi liiga palju?

Hoolitse selle eest, et roheliste taimede potid oleksid efektsed ja sobiksid muu sisustusega. Tavaline pruun savipott ei passi kohe kuidagi glamuursesse interjööri, kuid on täiesti omal kohal rustikaalses kodus. Lõikelillede jaoks võiks olla samuti olemas mitu huvitavat vaasi, kasvõi erikujulisi klaasanumaid. Ümmargune klaasvaas on klassika, mis sobib hästi väga eripalgelistesse interjööridesse.
Klaas sobib imeliselt pea igasse interjööri.

Vali esemed, millel on mingi tähendus

Kui alustada nullist, võib kodu aksessuaaride muretsemiseks minna suurele retkele sisustuskauplustesse, kuid  veelgi parem on lasta neil koguneda aegamööda.  Nii on suurem tõenäosus, et dekoratiivesemetel on sinu jaoks ka mingi tähendus. Mõni ese saab ehk meeleolukalt reisilt kaasa toodud, mõne kingib sulle hea sõber. Kodu võiks olla omaniku peegeldus – siis on selles eriti mõnus olla.