Kõik me teame, kui tüütu on otsida uut mööblit, kuna iga ese peab oma mõõtmetelt ning disainilt ruumi ja ülejäänud sisustusega väga hästi klappima. Sisustuspoodide valik on aga sageli piiratud ja ka internetist tellides ei või kunagi päris kindel olla, kuidas uus söögilaud, riiul või kummut päriselus välja nägema hakkab. Seepärast ongi tihti ainsaks valikuks eritellimusmööbel, mille puhul saad endale täpselt sellise mööblieseme nagu vaja. Ära muretse - erimööbli tellimiseks ei pea sa olema ei insener ega tootedisainer. Eesti ettevõte Waremill võimaldab sul tellida ägeda mööblieseme kasvõi Pinterestist nähtud foto alusel!

Samm 1 - leia oma unistuste mööbel, mille Waremill aitab reaalsuseks muuta

Nagu öeldud - eritellimusmööbli tellimiseks ei pea sul olema mingeid spetsiaalseid oskusi, eriti tänapäeval, kus internet lausa pakatab inspireerivatest fotodest. Kasuta kõikvõimalikke erinevaid allikaid, et saada ideid oma unikaalse mööblieseme jaoks. Kuhjaga inspiratsiooni leiad näiteks portaalidest nagu Pinterest ja Houzz - trüki lihtsalt kummagi otsingulahtrisse vajamineva mööblieseme inglisekeelne nimetus ja saad vastuseks lõputul hulgal kauneid fotosid, millest šnitti võtta.
Eriti hea, kui sul on juba ka mingi ettekujutus sellest, mis stiilis soovitud laud, riiul või kummut olema peaks. Kui trükid otsingulahtrisse lisaks mööblieseme nimetusele ka selle stiili (näiteks "scandinavian dining table", "modern desk" jne), saad palju täpsemad (ja ilmselt meelepärasemad) tulemused. Siin on väike loend kõige levinumatest sisekujundusstiilidest ja nende inglisekeelsetest nimetustest:
  • contemporary - kaasaegne stiil (puhta joonega minimalistlik mööbel);
  • traditional - klassikaline stiil (nikerdustega raskepärasem mööbel);
  • transitional - kaasajastatud klassikaline stiil (klassikalise ja kaasaegse mööbli segu);
  • mid-century modern - retrostiil (tikkjalgadel ja ümaravormiline mööbel);
  • Scandinavian - Skandinaavia stiil (kaasaegse ja retrohõngulise mööbli kombinatsioon, domineerivad heledad ja naturaalsed puidutoonid);
  • eclectic - eklektiline stiil (eri stiilis mööbliesemete läbimõeldud kombinatsioon);
  • farmhouse - romantiline maakodu stiil (lihtsam mööbel väheste nikerduste ja mõningaste kulumisjälgedega, domineerivad heledad ja naturaalsed puidutoonid);
  • boho chic - boheemlaslikult šikk stiil (eri stiilis mööbliesemed ja kirevad, hipilikud tekstiilid).
Kui sa pole kindel, missuguse disainiga peaks tellitav mööbliese olema, võidki alustuseks googeldada kõikvõimalikke sisekujundusstiile ja jälgida neis kasutatud mööblit. Kindlasti saad sealt nii mõnedki head ideed.

Kui jääd nendest soovitustest hoolimata hätta, on sul alati võimalik kasutada sisekujundaja abi, kes püüab aimata sinu soove ja projekteerib sulle meelepärase mööbli, mis sobitub täiuslikult sinu koju.
Samm 2 - mõtle läbi, mis mõõtmetega peab tellitav mööbel olema

Iga uue mööblieseme puhul tuleb väga tõsiselt suhtuda selle mõõtmetesse. Seda kahel põhjusel: esiteks peab uustulnuk mahtuma sinu koju, jättes ruumi ka muule sisustusele, teiseks peab selle kasutamine olema sinu jaoks mugav.  Mõõtmete läbimõtlemine on väga oluline, et ei tekiks prohmakaid, kus söögilaua taha ei ole võimalik istuda, kuna toolide jaoks pole piisavalt liikumisruumi, või kus valamukapp on nii madal, et näo pesemine paneb su selja valutama.


Siinkohal ei pea sa aga sugugi jalgratast leiutama - on olemas terve rida standardmõõte, mida kasutatakse mööblitööstuses ning millest saad sinagi šnitti võtta. Tegime hiljuti põhjaliku ülevaate paljude erinevate mööbliesemete ja teiste sisustuselementide soovituslikest mõõtmetest, mille pealt saad nii mõndagi kasulikku spikerdada.

Toome mõned näited:
  • söögilaua puhul pead jälgima, et lauaplaadi ja seina (või muu vastas oleva sisekujunduselemendi) vahele jääks vähemalt meetrijagu vaba ruumi, et toolidel oleks piisavalt liikumisruumi;
  • kui soovid eritellimusel valamukappi, peaks selle kõrgus jääma 900 mm kanti (täpne mõõt oleneb ka kasutaja pikkusest - lühemale inimesele võib sobida ka 850 mm kõrgusene valamukapp, pikemale 950 mm kõrgune);
  • kui sulle on vajalik uus garderoobikapp, pead jälgima, et selle sügavus oleks vähemalt 600 mm, vastasel juhul ei mahu riidepuud kappi ära.
Täpsemaid soovitusi saad lugeda meie blogist.
Samm 3 - pane kõik oluline kirja

Kui oled tellitava mööblieseme mõõtmed enda jaoks selgeks teinud, peaksid sa need ka kusagile üles märkima. Vormistus ei oma siinkohal tähtsust - Waremill võtab hea meelega vastu nii Autocadis projekteeritud joonised kui ruudulisele paberile visandatud sketšid. 

Eriti mugav idee: kui tegemist on lihtsama mööbliesemega, millest on olemas foto, võid mõõtmed kasvõi pastakaga pildi peale kritseldada. 
Samm 4 - telli mööbel

Nüüd, kus sul on olemas ettekujutus tellitavast mööbliesemest ning selle mõõdud, saadki kogu info päringuks vormistada. Mine Waremilli lehele, täida vajalikud lahtrid ning lisa manusesse kõik joonised või visandid, mis sul olemas on. Mida rohkem täpsustavat infot kaasa paned, seda parem.

Päring saadetakse laiali Waremilliga liitunud meistritele (keda on praeguseks juba üle saja) ning sulle saadetakse seitsme päeva jooksul kõik laekunud pakkumised, et saaksid valida nende seast välja sobivaima. Enne valiku langetamist on sul alati võimalik meistriga tingimusi arutada ning vajadusel kohtuda ja kokkuleppeid sõlmida. Kui oled otsustanud, et projekt läheb töösse, on Waremill abiks seni, kuni töö on lõpetatud.
Samm 5 - viska jalad seinale ja ära muretse

Siinkohal soovid ilmselt teada, kuidas käib tellitud mööbli eest tasumine. Enne toote valmistamist on küll vajalik tasuda ettemaks, ent see hoiustatakse turvaliselt Waremilli deposiitkontol ja vabastatakse meistrile alles siis, kui toode on valminud ning sa oled selle oma silmaga üle vaadanud ja kvaliteediga rahule jäänud.

Seega võid olla kindel, et saad oma raha eest täpselt sellise mööblieseme, nagu sa tahtsid. Mis iganes mured sul toote valmistamise protsessi käigus ka ei tekiks - Waremill aitab sul need ära lahendada, nii et sulle jäävad vaid meeldivad elamused ja rõõm unikaalsest mööbliesemest. 


Kas soovid ka enda kodu sisekujundust ainulaadse mööbliesemega rikastada?

Saada päring