Üks levinumaid vigu, mida kodu kujundades tehakse, on sisustus- ja mööbliesemete läbimõtlematu soetamine. Asi , mis tundub poeriiulil vinge ja efektne, võib tuppa tooduna mõjuda totaalse võõrkehana. Põhjus? Ostmisel ei pööratud piisavalt tähelepanu sellele, kas ja kuidas uustulnuk ülejäänud sisustusega sobib. Kui sama viga korrata iga sisustuselemendi puhul, on tulemuseks kodu, mis näeb välja juhuslik ja üldsegi mitte stiilne. Vaatame, mis on need põhimõtted, mis aitavad ruumi tervikuks siduda.
photo credit: leenient Living/Dining/Office Space via photopin (license)

Kokkusobivad värvid

Iga sisekujundus saab alguse omavahel sobivatest värvidest. Mõni sisekujundaja on isegi öelnud, et kui värvid on õigesti valitud, saab kombineerida absoluutselt kõike: antiikseid küünlajalgu ja moodsat lühtrit, maskuliinset voodit ja romantilist voodipesu, rustikaalset söögilauda ja ülimodernseid toole jne.

Eri stiilis esemete kombineerimine lisab interjöörile isikupära ja kui neid õigete värvide abil omavahel seostada, on tulemus tõeliselt šikk. Seepärast veendu, et iga kasutatud värvitoon leiab mujal ruumis vastukaja. Seejuures pole mõistlik erinevate värvidega liialdada - et silme eest kirjuks ei läheks, piirdu kolme-nelja tooniga.
Allikas: coco+kelley ny spaces living room via photopin (license)
Suuruse ja vormi tasakaal

Harmoonia ei tähenda seda, et kõik esemed on omavahel sarnased. Vastupidi - mida erinevama suuruse ja kujuga sisustuselemendid, seda tasakaalulisema mulje interjöör jätab. Praktikas tähendab see seda, et raskevõitu väljanägemisega esemeid tuleb kombineerida õhulisematega, kandilisi ümmargustega, krobelisi siledatega jne.

Visuaalne rikkalikkus ja kihilisus muudavad interjööri huvitavaks ning ka hubaseks. Kui kõik oleks sile ja valge, poleks tegemist enam kodu, vaid raviasutusega. 
https://www.pinterest.com/pin/550354016941665374/

Õiged materjalid

Ehkki alles oli juttu, et teoreetiliselt on võimalik kombineerida kõike, on väga hea silma või oskuste puudumisel lihtsam lähtuda kindlast stiilist. Konkreetne stiil aga eeldab esemete kokkusobivust ka materjalide mõttes. Nii ei sobi talumaja stiilis interjööri läikivast kangast kardinad, samuti marmorist diivanilaud. Glamuurses interjööris mõjub aga kohatult kotiriidest diivan.

Püüa aru saada, kas sinu kodu on pigem maakodu või moodsa linnakorteri tüüpi ja kasuta stiilile vastavaid materjale.
https://www.pinterest.com/pin/259379259772443486/

Vaip, sa elupäästja

Vaibad pehmendavad ja soojendavad jalgealust, ent neil on ka imepärane võime ruumikujundust tervikuks siduda. Kui toas on eri värvi esemeid, on eriti kaval valida vaip, kus on esindatud kõik need samad toonid. Müügil olevate erimustriliste vaipade valik on niivõrd lai, et see võib vabalt ka õnnestuda.