Jõulude aegu on igal pool kuulda pakkepaberi sahinat: usin kingipakkimine vaheldub krabisevate üllatuste lahtiharutamisega. Mõnikord on kingitustest alles jäänud pakkepaber nii ilus, et seda on lausa kahju ära visata. Sellisel juhul võib kauni paberi vabalt alles jätta ja kasutada seda hoopis kodu ehtimiseks. Siin on mõned näited, kuidas pakkepaberi abil interjöörile põnevust lisada.

Vooderda pakkepaberiga pildiraam

Kes ütles, et fotod peavad asuma valgel taustal? Pakkepaberi jääkidest saab pildiraamile väga huvitava paspartuu, mis elavdab ka kõige igavamat pilti. Selleks ei lähe tarvis mingeid erilisi käsitööoskusi - lihtsalt lõika pakkepaberist välja sobiva suurusega tükk ja aseta pildiraami sisse.
Kui tegu on eriti ilusa paberiga, võid vabalt ära raamida ka ainult tüki pakkepaberit. Tapeediga on seda trikki juba mõnda aega kasutatud - miks mitte teha sama pakkepaberiga?

Paki sisse vana raamat

Kui pakkepaberist on järel suurem tükk, võid kasutada seda mõne armetu väljanägemisega raamatu kaanetamiseks. Kui oled eriti osav, võid tuua mängu ka pakkepaela! On väga hea, kui paberi motiiv ja värvid sobivad koduse interjööriga. Nii võib riiuli tagumisse nurka peidetud näotust teosest saada tõeliselt stiilne kohvilaua aksessuaar! 
https://www.pinterest.com/pin/406168460137169595/
Savefrom craftgawker.comCopyright issue73Retha BeukesJoernale en dagboeke

Kaunista mõni riiul

Riiuli tagaseina kleebitud pakkepaber annab sellele mööbliesemele momentaalselt uue ja värskema ilme. Trikk sobib eriti hästi tühjavõitu riiulite puhul, millele pole eriti midagi panna. Et põnev tagasein mõjule pääseks, ei tohigi riiulis liiga palju asju olla. Paar raamatut ja mõni dekoratiivese löövad efektsel taustal särama ja lasevad ka taustal silma paista.
https://www.pinterest.com/pin/404901822741041729/
SaveKids Room IdeasCopyright issue415Kids Room IdeasKids Room Shelf

Meisterda lastetuppa vimplid

Kui sinu kodu on kujundatud Skandinaavia stiilis, siis need vahvad vimplid sobivad ideaalselt lastetuppa. Lõika paksemast papist välja tugevduseks sobiva kujuga kolmnurgad ja liimi neist igaühele pakkepaber. Liimi vimplirida omakorda kenale paelale ja riputa saadud kaunistus oma võsukese toa seinale.
https://www.pinterest.com/pin/555209460301462912/ SaveAll Things MammaCopyright issue30liem sisDecorate

Paki sisse mini-kingitused

Kui sul jääb alles mingi kogus pakkepaberit, millest ei piisa ühegi kingi jaoks, võid kasutada seda dekoratiivsete mini-kingituste pakkimiseks. Otsi välja mõned väiksemad karbikesed, paki need sisse ja seo igaühe ümber üks ilus pael. Saadud väikseid "kingipakikesi" võid paigutada kuhu iganes, kasvõi igasse tuppa, et lisada sinna veel üks killuke jõulumeeleolu.