Inimesed jagunevad sageli kaheks: ühed armastavad kulda, teised hõbedat. Kui riietuse puhul on turvalisem jääda truuks ühele väärismetallile (või selle toonile) ja kanda rõivakomplekti piires ainult seda, siis kodu puhul võib seda reeglit vabalt murda. Õnnestunud sisekujunduses on olulisel kohal mitmekihilisus ning üks viis seda saavutada on eri metallitoonide kombineerimine. Kuidas aga teha seda nii, et tulemus jääks maitsekas ega meenutaks antiigipoe väljapanekut?

Vali üks domineeriv metall

Selleks, et kodu sisekujundusest jääks läbimõeldud mulje, tasub valida üks domineeriv metall ja täiendada seda väiksemas koguses teis(t)e metallidega. Näiteks võib kolm neljandikku kõigist kasutatud metallidest olla kuldse tooniga, üks neljandik aga hõbedakarva. Seejuures tuleks jälgida, et hõbedased aktsendid oleksid jaotatud ruumis ühtlaselt - nii ei näi tulemus juhuslik.
Kui tuba on suurem, võib tuua sisse ka kolmanda ja isegi neljanda metalli (näiteks messing ja vask), ent kindlam on piirduda siiski kahe tooniga. Üldreegel on, et mida väiksem ruum, seda vähem saab selles eri metallidega mängida.

Integreeri metallid üldisesse värvigammasse

Kui hõbe sobib üldjuhul kõikide värvidega, siis teiste metallitoonide puhul peaks vaatama, et need harmoneeruks koduse värvigammaga. Näiteks kui sinu interjööris leidub roosakaid toone, sobivad nendega kokku vasekarva esemed. Kollakas-rohekate toonidega kõlavad hästi kokku kuldsed detailid.
https://www.pinterest.com/pin/411446115949896390/
Panustada võib ka kontrastidele, kombineerides näiteks tumesinist ja vaske või hoopis tumelillat ja kuldset.
https://www.pinterest.com/pin/336925615854005514/

Mängi tekstuuridega

Tulemus jääb huvitavam, kui kombineerid läikiva ja mati viimistlusega metalle. Näiteks võid köögis miksida messingist furnituuri kroomitud segistiga, aga furnituur võib olla ka kuldne ja segisti hoopis roostevabast terasest. Võimalusi on palju, ent seejuures on endiselt oluline jälgida, et üks metall oleks domineeriv ja teine täiendav.
https://www.pinterest.com/pin/239464905170448553/

Pane paika "tööjaotus"

Kui oled välja valinud metallitoonid, mida sooviksid kombineerida, kuid ei tea missugust neist mis esemetel kasutada, on üks moodus rühmitada vastavad asjad funktsioonide alusel. Näiteks võid üht tooni kasutada praktilisema iseloomuga esemete puhul (käepidemed, kapinupud, nagid jms), teist aga dekoratiivsemate esemete puhul (valgustid, vaasid, pildiraamid jms). Võimalikud on ka teistsugused jaotused - kõik oleneb sellest, mis piirkonda ühe või teise metallitooniga parajasti vürtsitada vaja oleks.
https://www.pinterest.com/pin/636063147345331453/