Paljud sisekujundajad on arvamusel, et ükski interjöör pole täiuslik ilma mõne üllatava esemeta, olgu elamine muidu nii rafineeritud kui tahes. Huvitavad esemed elavdavad ruumi ja panevad külalised veel pikaks ajaks sinu kodust rääkima. Mis muudab ühe pealtnäha tavalise eseme pilgumagnetiks? 

Ootamatu suurus

Absurdsena mõjuvad esemed, mis meie tavapärase arusaama järgi peaksid olema justkui palju suuremad või  hoopistükkis väiksemad, tekitavad alati furoori. Vaata kasvõi seda valgustit. Kas tegu on ikka põrandalambiga või on see hoopis üle-elu-suurune laualamp?!

Ootamatu värv

Värv püüab juba iseenesest tähelepanu ja kui tegu on veel mõne esemega, mis enamikus kodudes pole kuigi värviline, on efekt täiuslik. Näiteks on söögitoolid sageli neutraalsetes toonides, muidu mõjub äkki isule halvasti... Mitte selles stiilses elamises!

Ootamatu asukoht

Rebi ese ühest kontekstist välja ja paiguta hoopis teise. Riputa oma lapse tuppa võrkkiik. Kasuta esikus riputuskonksudena reha. Vii oma lemmikmaal vannituppa.

Ootamatu väljanägemine

On täiesti lubatud ja isegi soovitav sattuda mõningasse segadusse, kui juurdled silma jäänud efektse eseme otstarbe üle.

Foto: Jonas' Design Kettle Table Lamp via photopin (license)