Vanemat korterit remontides on võimalik peaaegu kõike oma tahtmise järgi ringi teha, välja arvatud radiaatorid. Need on ühendatud kortermaja üldise küttesüsteemiga ja vajavad väljavahetamiseks korteriühistu nõusolekut. Mida teha, kui sinu muidu kenas ja renoveeritud korteris riivab silma vana malmradiaator, kuid ühistu ei luba sellega midagi ette võtta?
Olukord ei ole sugugi nii lootusetu, kui alguses näida võib. Kui radiaator on muidu töökorras ja probleem on eelkõige esteetiline, leidub mitmeid mooduseid, kuidas vana radiaator „söödavamaks“ muuta.  Toome sinuni mõned nipid, kuidas kaasata vana radiaator moodsa kodu kujundusse.

Kata kinni

Üks võimalus vana malmradiaatoriga rahu sõlmimiseks on selle kinnikatmine visuaalselt meeldivama materjaliga. Müügil on spetsiaalsed radiaatorikatted, mis võivad olla kas klaasist, puidust või mõnest muust materjalist.Lihtsama katte võib vabalt ka ise meisterdada, kasutades selleks kasvõi euroaluseid.
https://www.pinterest.com/pin/398357529525614765/

Igasugu katete puhul peab aga silmas pidama, et need tekitavad soojuskadu ja on mõistlikud eelkõige siis, kui radiaator kipub üle kütma (tavaline vanemates kortermajades). Samuti on kate hea idee, kui kardad, et laps võib end kuuma radiaatori vastu ära kõrvetada. Muudel juhtudel aga on parem valida mõni järgnevate meetodite seast.

Peida ära

Radiaatori ärapeitmine on lihtne ja geniaalne meetod, mis ei pruugi sellest hoolimata kohe pähe tulla. Kui ruumiplaneering seda võimaldab, aseta radiaatori ette mõni mööbliese, näiteks diivan või laud. Mida efektsem mööbliese, seda parem. Paiguta akna alla rõõmsavärviline sohva ja sul ei tule meeldegi, et selle taga peidab ennast näotu malmradiaator.
https://www.pinterest.com/pin/513128951284730535/

Integreeri riiuliga

Malmist küttekeha omandab palju stiilsema ilme, kui selle kohale paigaldada riiul, mis mõjub osana radiaatorist. Riiuli ja radiaatori mõõtmed peaksid klappima, et komplekt näiks terviklik. Kuna riiul näib radiaatori täiendusena, saab seda kasutada isegi aknalaua all. Efekti suurendamiseks võid asetada mõned dekoratiivsed esemed nii riiulile kui aknalauale.
https://www.pinterest.com/pin/215258057165999779/

Värvi üle

Kui sul ei õnnestu vana radiaatorit kuidagi ära peita, tõsta see hoopis esile! Vali välja mõni ootamatu ja soovitatavalt erksam värvitoon ning asu pintseldama. Jälgi, et värv sobiks teiste kodus kasutatud värvidega, et radiaator ei jätaks juhuslikku muljet. Nii saab uue kuue abil interjööri mustast lambast edev pilgupüüdja.