Oled sisustanud oma kodu igati meelepäraste ja ka asjatundjate arvates stiilsete esemetega. Ometi tundub, et midagi oleks justkui puudu... Ehk on põhjuseks natuke liiga sätitud mulje, mille sinu kodu loob tänu ülipüüdlikule asjade kokkusobitamisele? See pole otseselt halb ega ka maitsetu, kuid  sisekujundajad eelistavad pingutatud väljanägemisele hooletut elegantsi. See teeb elamise märksa põnevamaks. Kuidas sisustada kodu, et see jätaks professionaali käe järgi sätitud mulje?

Ära aja taga liigset sümmeetriat

Näed vaeva, et paigutada kaht ühesugust diivanipatja ideaalselt vastakuti? Tegelikult pole sul vaja üldse nii palju pingutada. On palju huvitavam, kui võtad hoopis kolm erineva mustriga patja ja asetad need diivanile võrdlemisi kerge käega. Jälgi ainult, et mustrid ka omavahel kokku sobiksid. Loe siit, kuidas mustreid maitsekalt paaritada.

Kõik ei pea olema ühest komplektist

Ehkki sisustusesemeid müüakse sageli komplektidena (näiteks sama sarja lae- ja põrandavalgusti ), ei pea sa sugugi kogu kupatust korraga ostma. Kuhu jääb avastamisrõõm, kui kõik kodu valgustid on sarnased? Samamoodi ei pea avatud köögiga elamises olema diivanilaud söögilaua väiksem koopia. Mida erinevamad esemed, seda rohkem nad üksteist tasakaalustavad.

Eelista liigsele korrale hubasust

Ilusas kodus peab ju ometi valitsema täielik kord? Jah - kui sa soovid jätta oma elamisest muuseumilikku muljet, kus külalised pole kindlad, kas isegi diivanile sobib istuda. Loomulikult on elementaarne puhtus oluline, kuid  kodu ei tohiks seejuures mõjuda piinlikult korras olevana. Steriilsuse jälgede hajutamiseks kasuta mõnd kavalat nippi: näiteks ära pane pleedi hoolikalt kokku, vaid jäta see „hooletult“ diivanile lebama. Samuti võid muidu korrektses magamistoas jätta voodi tegemata  – ainult arvesta sellega, et nii tekib kohe tahtmine mõnusa raamatuga teki vahele pugeda :) 

Lisaks on leitud, et voodi tegematajätmine peatab ka tolmulestade levikut. Kui aga katad kehasooja voodi tekiga, lood neile väga mõnusa sooja ja niiske keskkonna, kus paljuneda. Seega luba endale pealegi natuke korratust!

Hoidu ühe värviga liialdamast

On väga lihtne kiinduda ühte värvi ja kasutada seda kodus igal pool, vaibast hambaharjadeni. See jätab aga taaskord liiga pingutatud mulje. Parem vali välja kaks kuni kolm omavahel kokkusobivat värvi ja doseeri neist igaüht mõistlikus koguses. Nii annad oma kodule tõeliselt rafineeritud väljanägemise.