Kodu sisustamisel pööratakse seintele häbiväärselt vähe tähelepanu. Sageli jääb nende ainsaks ehteks värvikiht ja sellegi toon on pigem turvaliselt mittemidagiütlev. Tegelikult aga on seinte osava dekoreerimise abil võimalik korda saata imesid. Igav mööbliese ärkab õige seina taustal ellu ning särama võib lüüa koguni terve tuba. Milliseid huvitavaid võimalusi seinte kaunistamiseks on veel, lisaks teada-tuntud värvile ja tapeedile?

Kunstipärane pildigalerii

Kui rääkida igava mööblitüki elluäratamisest, siis selleks sobib hästi taustal paiknev pildigalerii. Vali välja mõned sümpaatsed pildid ja raami need ära. Raamid võiksid olla eri suurusega ja eri värvides. Ära too sisse liiga palju erinevaid värve, paarist-kolmest piisab täiesti. Kui hakkad pilte seinale riputama, siis eelista sirgjoonelisele kunstipäraselt hajusat paigutust. Nii on efekt soojem ja põnevam.
https://www.pinterest.com/pin/487303622171502187/

Ilus ja praktiline raamaturiiul

Riiul ei pea olema näotu panipaik, vaid see võib olla lausa omaette disainelement. Väga isikupäraseid riiuleid leiab mitme Eesti disaineri loomingust, näiteks Jaanus Orgusaare COMB ja Talken Designi ümmargused riiulid. Olles äärmiselt dekoratiivsed on need ka väga praktilised. Kellele meist ei kuluks ära lisa hoiustamisruum?
https://www.pinterest.com/pin/546765211000945425/
https://www.pinterest.com/pin/209980401356180359/

Efektne seinakleebis

Seinakleebis pakub mängulisemat alternatiivi tapeedile. Kleebise eeliseks on ka hõlpsam paigaldus ja eemaldus. Selle tõttu sobivad seinakleebised eriti hästi lastetuppa – lapse kasvades saab oma aja ära elanud motiivi asendada uuega või hoopiski ära võtta.
Foto: SimonCMason via Visual hunt / CC BY-SA

Omanäolised nagid

Paljud tänapäevased nagid on nii dekoratiivsed, et neid sobib kasutada mujalgi kui ainult esikus. Loomulikult sobivad need ka koridori seinale, kui see tunneb parajasti puudust huvitavast kaunistusest. Silmailu ja funktsionaalsust pakuvad näiteks Muuto nagid Dots, millest saab laduda mitmevärvilisi mustreid. Põnevaid leide on ka Eesti disaini seas, näiteks KR Stuudio mesikärjekujuline nagi Kärg.
https://www.pinterest.com/pin/418201515388447110/

Dekoratiivsed seinapaneelid

Seinapaneele võib kasutada viimistluse osana tervel seinal, kuid need sobivad hästi ka üksikute silmatorkavate elementide tekitamiseks. Selleks otstarbeks on loodud väga efektseid lahendusi , näiteks taaskasutatud puidutükkidest või koguni männipuu okastest toodetud paneelid. Paremad neist pakuvad ka mitmeid praktilisi omadusi, näiteks soojus- ja heliisolatsioon.
https://www.pinterest.com/pin/60728294954950355/

Huvitavaid mooduseid seinte dekoreerimiseks on teisigi: kaunimustrilised keraamilised taldrikud, muusikainstrumendid, koguni taimed. Võimalused on tegelikult lõputud, ainsad piirid seab meie enda fantaasia.